Рекомендації щодо вакцинації голубів від хвороби Ньюкасла

Майже всі голубівники знають про неможливість лікування і необхідність профілактики хвороби Ньюкасла (псевдочума) свого поголів’я вакциною.

Вакцинація є оптимальним і дієвим кроком вберегти поголів’я від клінічних проявів хвороби в голубівні й їх часткової загибелі. Відомо, що ця хвороба може спричини загибель від 10% до 90% числа всіх голубів, в залежності від патогенності польового штаму вірусу і віку (у молодняка смертність вища). В Україні найчастіше відмічають втрату порядку 30% поголів’я.

Вражається нервова система, відбувається параліч кінцівок, крил, завертання голови назад і в сторону, тому в народі хворобу ще називають «голубина крутка» або «вертячка». У голуба порушується координація рухів, він не може літати і харчуватися.

Частіше досвідченні голубівники застосовують саме живу вакцину із штаму «Ла-Сота» після 30-го дня життя і проводять вакцинацію інтраокулярним методом (закапування в око) або інтраназальним (закапування в одну ніздрю голуба, іншу тим часом прикривши пальцем), стосовно самої вакцини - рекомендують збільшувати дозу вакцини більше чим в 5 разів у порівнянні з дозою для звичайних курей, що прописана в настанові до застосування. Повторну вакцинацію проводять через 6 тижнів.

Рекомендують застосовувати вакцину, що містить не менше 106,5 вакцинного вірусу в 1 дозі, що розроблена для курей.

Для найкращого і більш тривалого захисту рекомендують вводити живу вакцину, а через 4-6 тижнів інактивовану (внутрішньом’язова ін’єкція), але це є набагато затратніша схема профілактики.

Голубівники, просимо Вас долучитись до обговорення рекомендацій, поділіться власне Вашим досвідом! Залишайте коментарі! Комусь буде цікаво, а комусь і корисно!